Vezeték nélküli hálózatok hibáinak elhárítása
Győződjön meg róla, hogy működő illesztőprogramok vannak telepítve
Ebben a lépésben ellenőrizheti, hogy a vezeték nélküli csatolóhoz telepítve van-e működő illesztőprogram. Az illesztőprogram olyan szoftver, amely megadja a számítógépnek, hogy hogyan használhat megfelelően egy hardvereszközt. Még ha a vezeték nélküli csatolót a számítógép fel is ismeri, nem biztos, hogy az illesztőprogramjai megfelelően működnek. Ilyenkor szükség lehet a csatolóhoz másik, jobban működő illesztőprogram keresésére. Próbálkozzon az alábbi lehetőségekkel:
-
Ellenőrizze, hogy vezeték nélküli csatolója szerepel-e a támogatott eszközök listáján
A legtöbb Linux disztribúció felsorolja az általuk támogatott vezeték nélküli eszközöket. Néha ezek a listák további információkat tartalmaznak az egyes csatolók illesztőprogramjainak beüzemeléséhez. Nézze meg az Ön által használt disztribúció listáját (például: Ubuntu, Fedora vagy openSUSE), és ellenőrizze, hogy tartalmazza-e az Ön vezeték nélküli csatolójának gyártóját és típusát. Az itt található információk segítségével esetleg működésre bírhatja a vezeték nélküli illesztőprogramokat.
-
Keressen további nyílt vagy zárt illesztőprogramokat
Noha az Ubuntu nagyon sok eszközt támogat, szükség lehet egyes illesztőprogramok külön történő telepítésére. A További illesztőprogramok eszköz segítségével megkeresheti ezeket a további nyílt vagy zárt forrású illesztőprogramokat.
Kattintson a menüsáv jobb szélén lévő gombra, és válassza a Rendszerbeállítások menüpontot.
A Rendszer szakaszban kattintson a Szoftverek és frissítések elemre.
Váltson a További illesztőprogramok lapra.
-
A kártya windowsos illesztőprogramjainak használata
Általánosságban nem használhat az egyik operációs rendszerre (például: Windows) készített illesztőprogramot egy másik operációs rendszeren (például: Linux). Ez azért van így, mert eltérően kezelik az eszközöket. A vezeték nélküli csatolók esetén azonban telepíthet egy kompatibilitási réteget (NDISwrapper), amely lehetővé teszi bizonyos windowsos illesztőprogramok használatát Linuxon. A vezeték nélküli csatolók majdnem mindig rendelkeznek windowsos illesztőprogrammal, míg a linuxos illesztőprogramok nem mindig érhetők el. Az NDISwrapper használatáról itt tudhat meg többet. Ne feledje, hogy nem minden vezeték nélküli illesztőprogram használható az NDISwrapperrel.
Az ndiswrapperrel kapcsolatos részletes információk ezen az oldalon találhatók, beleértve az ndiswrapperhez tartozó hibaelhárítási segítséget.
- Vezeték nélküli hálózatok hibáinak elhárítása
- Vezeték nélküli hálózatok hibáinak elhárítása
- Vezeték nélküli hálózatok hibáinak elhárítása
- Vezeték nélküli kapcsolatok hibáinak elhárítása
- Vezeték nélküli hálózatok hibáinak elhárítása